Paní Dr. Anna Spechandová pracuje ve výzkumu dlouhodobých následků umělých potratů během pěti až deseti let po zákroku. Zjistila, že 81% matek myslí na své nenarozené dítě, 54% matek mívá hrozné sny, 35% v představách vidí své dítě a 96% matek si uvědomuje, že interrupce způsobila smrt lidskému životu.

Následující řádky se nečtou snadno, přesto mají svoji chladnokrevnou logiku.

"Pane doktore, potřebuji vaši pomoc. Jedná se o tento problém. Moje první dítě je teprve rok staré a jsem opět těhotná." "Co pro vás mohu udělat?" táže se lékař. "Cokoliv, co mi pomůže se zbavit nechtěného těhotenství", odpověděla žena.

Po chvíli přemýšlení lékař prohlásil. "Mohu nabídnout lepší způsob, jak vám pomoci. Jestliže nechcete mít dvě děti tak brzy po sobě, bude nejlépe, jestliže se budeme zabývat problémem obou dětí. Jestliže se totiž zbavíme dítěte, které držíte na klíně, neohrozím váš život, ani vaši budoucí plodnost, kdybyste druhé dítě ještě někdy v životě chtěla mít. Jestliže je pro vás myšlenka jiné alternativy nemyslitelná, pak není pro nás lékaře dnes problematické bezbolestně odstranit nejen dítě, ale i dospělého tak, abychom vyhověli potřebám našich pacientů."

Když lékař dokončil hovor, začal si připravovat injekční stříkačku. Zděšená matka málem omdlela. Zoufale vykřikla: "To nemohu, VRAHU!"