Světové obchodní centrum se stalo cílem teroristů v roce 1993 - následkem výbuchu zahynulo šest lidí a kolem tisícovky nevinných bylo zraněno. President Clinton slíbil, že ti, kdo jsou za tento útok odpovědní, budou dopadeni a potrestáni.

Při bombovém útoku v roce 1995 v Saudské Arábii zahynulo pět členů americké armády. President Clinton slíbil, že ti, kdo jsou za tento útok odpovědní, budou dopadeni a potrestáni.

V roce 1996 při bombovém útoku na Khobar Towers v Saudské Arábii bylo zabito 19 a zraněno víc než 200 členů americké armády. President Clinton slíbil, že ti, kdo jsou za tento útok odpovědní, budou dopadeni a potrestáni.

Při bombovém útoku na americké ambasády v Africe, zahynulo 224 američanů a pět tisíc lidí bylo zraněno. President Clinton slíbil, že ti, kdo jsou za tento útok odpovědní, budou dopadeni a potrestáni.

V roce 2000 způsobil teroristický útok na USS Cole smrt 17 a zranění 39 amerických námořníků. President Clinton slíbil, že ti, kdo jsou za tento útok odpovědní, budou dopadeni a potrestáni.

Mohli bychom jmenovat desítky teroristických útoků, nejen proti Americe a Američanům, ale především sebevražedné atentáty v Izraeli, válečné konflikty muslimského fundamentalismu především vůči křesťanům v Indii, Indonésii, Africe… a bezbřehé násilí v Afghánistánu, Čečensku, Kosovu… Jakýkoliv teroristický způsob boje nepřinese pokoj, mír ani řešení napětí, které dnes vládne lidstvu nového tisíciletí.

- Internet -