Internet

* Vážený pane Steiger,

našla jsem Vaší webovou stránku nedávno a dobře jsem si ji pročetla. Bydlím se svým manželem v Británii již několik let, do Čech jezdím už jen na návštěvu, proto mi není známo vaše audio, ani neznám ZOD. Můžete mi říci co to je?

Mohu říci, že z milosti poznávám krůček po krůčků Boží milost. Někde jsem četla, že doufat v milost je již milost. Věřím, že Pan Ježíš zemřel i za mě. Myslím, že není den, kdy bych nepřemýšlela nad Bohem, a neprosila ho, abych mu byla blíž. Je to mojí vážnou žádostí dosáhnout cíle, který máte i Vy.

Pocházím z věřící rodiny, ale nepatřím do žádné církve. Moji prarodiče byli baptisté, ale vystoupili z organizace jako i mnoho dalších. Moji rodiče mají shromáždění doma, nebo u přátel.

Co se týká mě, dlouho mě trvalo, než jsem došla k tomu - díky Bohu, že musím mít moje osobní prožití z Bohem sama. Nemůžu být křesťanem na základě toho, že jimi jsou moji rodiče a prarodiče. Dlouho jsem bojovala s rozdílem mezi morálkou a vírou, vypůsobeným chováním - jak jste to výstižně popsal v jednom z Vašich článku. Činit skutky na základě víry proto, že jsme spasení, ne abych se skutky teprve ke spasení dopracovala. Snaha se změnit sama k lepšímu, stále novými předsevzetími, je nemožná. Bůh má se mnou hodně práce… Modlím se, abych mohla Boha poznat tak, jako praví křesťané na počátku, protože věřím, že Bůh je ten stejný. Kdybych se měla spoléhat sama na sebe, musela bych si zoufat. Ale věřím v jeho milost a věřím, že i mě dovede až do konce.

Nehledám nějaký náboženský směr, jen mi schází společenství věřících lidí, kteří berou víru vážně, ne jen povrchně, tak, jak je to vidět všude okolo. Proto je mi potěšením být ve spojení s někým, kdo má stejný směr jako já.

…děkuji Vám za Vaši odpověď. Co se týká poznámky, že lidé z církví odcházejí, protože jsou zklamání, že Bůh nesplnil jejich očekávání bych ráda poznamenala následující. Pokud lidé od Boha očekávají, že se stanou milionáři, či dosáhnou vyšší pozice v práci, nebo jiné „hmotné" zabezpečení, rozhodně „zklamání" budou. Nemyslím si ale, že ten kdo očekává podobně věci to myslí s Bohem upřímně. Věřím tomu, že ten, který skutečně Boha prožije tím pravým způsobem, může být nahý na ulici a bude ve svém nitru šťastný, protože Bůh za něj vyřešil hlavní otázku života. Potom nevadí jestli zemře hlady nebo bude spálen na hranici, protože ví, kam jde. Takový člověk se nemodlí za nové auto, ale za milost Boží a aby se Jemu líbil.

Víte, kdysi jsem se také k Bohů modlila a prosila ho za to, nebo ono, ale na to nejdůležitější jsem zapomínala, totiž aby mě zbavil vlastních cest a myšlenek a dál mi Jeho samého, proto jsem také brzo ztroskotala. Když na to myslím, na světě je jen jedna věc důležitá, totiž otázka života a smrti. Dnes se modlím jen za jednu věc, totiž aby mě Bůh přetvořil ke svému obrazů. Vím s jistotou, že až to budu mít, VŠECHNY OSTATNÍ VĚCI BUDOU VYŘEŠENY. Je psáno, že máme hledat nejdříve že všeho Království Božího a vše ostatní nám bude přidáno.

- Veronika, Anglie -

 


 

* Milí Steigerovi;

zdravím vás z Colorada Springs. Už dříve jsem si od vás objednal nějaké knihy. Dostávám také časopis Zápas o duši a velmi se mi líbí. Proto bych ho chtěl taky předplatit mě známé. Nevím jestli jste na mne nezapomněli s tou Biblí, o kterou jsem vás požádal. Chtěl jsem nějaké v černé kůži, s poznámkami k veršům, pokud možno kalvinistickým výkladem (jednu v češtině a druhou ve slovenštině). Tady se koupit nedají a proto bych vás prosil i přesto, že vím jak musíte být zaneprázdnění. Webové stránky se vám hezky rozrůstají. Je to můj jediný (česky mluvící) zdroj na který se chodím poučovat. Hlavně se těším z těch audio poznámek pana Steigera. Také bych prosil kdybyste měli nějaký článek o Duchovních darech (mluvení v jazycích, proroctví, atd.) a také o jistotě spasení.

Velmi vám děkuji a přeji moc Božího požehnání do budoucna. Držím vás stále v mých modlitbách.

- Roman -

 


* Vážení přátelé,

teď k obsahu Vašeho dopisu. Děkuji za osobní doručení. Píšete, že Vás nepovzbudila věta, cituji: „…že ze všech článků Vás zaujal jen jediný…" Pravda, od roku 1996 by se počet článků dal vyčíslit ve stovkách, ale to už jsem byla 2 roky členkou církve a krize začínala nabírat na obrátkách. Takže prosím chápejte, pokud to v lidském měřítku dokážete, že články, které stále poukazovaly na slabosti křesťanů, mi na optimismu nepřidaly.

V žádném případě jsem Vás nechtěla pohanět, vím, že dostáváte spoustu dopisů, které Vás povzbuzují v další práci, jen jsem měla pocit, že by bylo dobré, abyste věděli i to záporné.

Píšete, že někteří křesťané dokážou být silní i v těžkých situacích. O.K., pak je jasné, že křesťanem může být jen silná osobnost. Já se mezi tyto jedince počítám jen do určité míry.

…Ano, chtěla bych se dozvědět víc, jen se obávám, že budu mít otázky, které si jiní křesťané ani nekladou. Nejsem si jistá, zda mě tyto biblické hodiny odpoví alespoň na část toho, co mě zajímá, přesto bych ráda přišla. Díky za nabídku.

- Renata K. -